Адміністрація президента США Дональда Трампа відкликала акредитацію Гарвардського університету в рамках Програми студентів та обміну (SEVP), що фактично позбавляє його права приймати нових іноземних студентів. Про це 22 травня повідомило агентство Associated Press.
Це рішення також зобов’язує понад 6 800 іноземних студентів, які вже навчаються в університеті, або перевестися до інших закладів, або залишити США, щоб уникнути втрати легального статусу.
У Міністерстві внутрішньої безпеки, очолюваному Крісті Ноем, пояснили це крок “нездатністю Гарварду забезпечити безпечне середовище для єврейських студентів”, згадавши про інциденти, пов’язані з антисемітським насильством. Крім того, Гарварду закидають “ідеологічну упередженість” та можливі зв’язки з Комуністичною партією Китаю.
Університет має 72 години для надання матеріалів, зокрема відео з протестів, у яких брали участь іноземні студенти.
У Гарварді різко розкритикували рішення, назвавши його “небезпечним політичним прецедентом, який порушує принципи академічної автономії та міжнародної співпраці”. В адміністрації закладу вважають, що дії уряду спрямовані на залякування і є частиною ширшого наступу на незалежність вищої освіти у США.