18.1 C
Kyiv

США не ізолюються а реформують зовнішню політику для посилення впливу

У ЦЕНТРІ ПОДІЙ

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати не ізолюються від світу, а натомість реформують зовнішню політику з метою зробити її ефективнішою та стратегічно вигідною для країни. Про це він повідомив у вівторок, 20 травня, під час виступу в сенатському Комітеті з міжнародних відносин, представляючи бюджетний запит Держдепартаменту на 2026 фінансовий рік, передає Reuters.

“За 18 тижнів я побував у 18 країнах. Це не дуже схоже на відхід”, — зауважив Рубіо, наголошуючи на активній участі США у світових справах. Він додав, що спілкується з деякими міністрами закордонних справ, зокрема з українськими представниками, частіше, ніж зі своїми дітьми.

Головний меседж держсекретаря — реформа Держдепу не спрямована на скорочення американської присутності у світі, а на підвищення її ефективності. Рубіо пояснив, що США залишаються найбільшим донором у світі — навіть більшим, ніж 10 інших країн разом узятих — і критикував підхід Китаю, який, на його думку, не надає гуманітарної допомоги, а лише “видає борги”.

Рубіо також жорстко розкритикував чинну систему зовнішньої допомоги США, зазначивши, що лише 12 центів з кожного долара реально доходять до отримувачів. У зв’язку з цим він анонсував скорочення неефективних програм та фокус на “розумну, ефективну допомогу”, яка зміцнює позиції США у світі.

Серед ключових реформ — передача повноважень із Вашингтона до регіональних бюро та посольств, щоб рішення про програми приймалися ближче до місцевого контексту. “Держдеп має стати серцем і мозком зовнішньої політики, не просто виконавцем, а джерелом ідей”, — наголосив він.

Також Рубіо відповідав на запитання сенаторів щодо імміграційної політики, підтримки України та інших актуальних тем, підкреслюючи стратегічну важливість збереження глобальної присутності США.

ПРО ВАЖЛИВЕ