14.3 C
Kyiv

В Єгипті знайшли давнє місто віком 3400 років

У ЦЕНТРІ ПОДІЙ

Археологи зробили приголомшливе відкриття на півночі Єгипту — виявлено руїни невідомого раніше міста, збудованого ще в епоху Нового царства понад 3400 років тому. Це може змінити уявлення про заселення регіону задовго до приходу греків.

Руїни розташовані за 43 км на захід від Александрії, неподалік узбережжя Середземного моря. Раніше вчені вважали, що ця місцевість була заселена лише в IV столітті до н.е., під час елліністичного періоду. Але нові знахідки свідчать про набагато давніше походження. Аналіз цегли показав: поселення виникло в період Нового царства (1550–1070 роки до н.е.). Тобто воно існувало вже за часів фараонів Ехнатона та Рамсеса II.

Що виявили археологи: Храм Рамсеса II та приватні поховальні каплиці. Руїни ретельно спланованого міста з дренажною системою — для відведення води та захисту від ерозії. Клеймо на глечику з ім’ям Мерітатон — доньки фараона Ехнатона та Нефертіті. Це може вказувати на зв’язок поселення з царською родиною. Це може бути військове поселення, оточене укріпленнями, з адміністративними спорудами, храмами та виноградниками, які охороняли солдати. Знахідка глечика з іменем Мерітатон, за словами дослідників, вказує на те, що в регіоні могли бути виноградники царської родини, які обслуговували або охороняли військові. Місто могло виникнути ще за часів релігійної реформи Ехнатона, який просував культ бога Атону. Згодом його син — відомий фараон Тутанхамон — відновив політеїстичну релігію.

Наразі тривають розкопки. Вчені сподіваються: встановити точні розміри міста; з’ясувати дату його заснування; і, можливо, дізнатися його давню назву.

ПРО ВАЖЛИВЕ